konwent warsztaty wydarzenie

Warsztaty tworzenia biżuterii – Spotkanie z Popkulturą w MBP nr 7 w Szczecinie

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 7 w Szczecinie we współpracy, m.in. ze Szczecińskim Klubem Azji oraz z innymi szczecińskimi stowarzyszeniami zorganizowała Spotkanie z Popkulturą, podczas którego poprowadziłam warsztaty tworzenia biżuterii z masy samoutwardzalnej.

Bogaty program

Wydarzenie mieściło się w dwóch salach MBP. Uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów oraz wysłuchać ciekawych prelekcji. Odbyło się również spotkanie z organizatorami Mizukonu z SKA.

Warsztaty tworzenia biżuterii z masy samoutwardzalnej

Tym razem poproszono mnie o poprowadzenie warsztatów w temacie cosplayu. Wymyśliłam tworzenie biżuterii cosplayowej.

Warsztaty cosplayowe, choć krótkie, okazały się niesamowicie kreatywnym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Mimo ograniczonego czasu, udało nam się wykorzystać w pełni daną godzinę, aby wszyscy mogli stworzyć swoje unikalne ozdoby.

Na początku każdy uczestnik otrzymał kawałek masy samoutwardzalnej typu twardego, którą można formować i kształtować, a następnie taka masa wysycha pod wpływem powietrza. Uczestnicy stanęli przed trudnym wyborem doboru foremek, z których mieli stworzyć swoje prace.

Następnie przyszedł czas na malowanie farbami akrylowymi. Niektórzy wybierali jaskrawe kolory, podczas gdy inni preferowali bardziej stonowane i realistyczne palety. Niezależnie od wyboru, powstawały wielobarwne prace.

Kiedy wyciski wyschły, zalakierowaliśmy wszystko i przystąpiliśmy do dodawania detali oraz wykończeń. Niektórzy dodali błyszczące koraliki, inni wykańczali wyciski pastą woskową. To właśnie te drobne szczegóły nadały naszym wyciskom z masy charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd. Na koniec, gdy ostatnie poprawki zostały już wprowadzone, nasze wyciski przekształciły się w wisiorki i kolczyki.

Podsumowanie warsztatów

Pomimo ograniczonego czasu, warsztaty przyniosły wiele radości i satysfakcji. Była to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności, wyrażenia kreatywności oraz spędzenia czasu w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach. W sumie w warsztatach wzięło udział 16 osób, które wspólnie stworzyły niezapomniane wspomnienia i wyjątkowe ozdoby.

Cosplay

Skoro Biblioteka zapraszała cosplayerów, to ja również tradycyjnie założyłam azjatycki strój. Tym razem postawiłam na krótką sukienkę z czerwonym haori i na kocie uszka. Cieszę się, że po raz kolejny mój strój się wam podobał.

Sprzątanie

A na koniec tak się spieszyliśmy ze sprzątaniem przed kolejnym punktem programu, że uczestnicy mi szybko uciekli i nie porobiłam zdjęć gotowych prac, więc musicie uwierzyć mi na słowo, że wyszły nam małe cudeńka 😉

Za to dziękuję ekipie sprzątającej za sprawne zgarnięcie całego warsztatu 🙂

Myślę już o powtórzeniu takich warsztatów w przyszłości, jednak z dłuższym czasem warsztatowym. To był pierwszy raz na tego typu atrakcję i już wiem ile na co uczestnikom potrzeba czasu. Do zobaczenia!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *