społecznik warsztaty

Program Społecznik – Kolorowy Ogród – Ozdobne słoiki

Trzecie spotkanie w ramach Programu Społecznik odbyło się 15 kwietnia 2024 r., ponownie w siedzibie Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem – Oddział Wojewódzki w Szczecinie. W warsztatach wzięło udział 13 seniorek z TWK.

Tym razem tematem przewodnim były słoiki. W nasze ręce trafiły słoiki po dżemie, ogórkach, kawie, mące i innych przetworach. A ich nowe zastosowanie? Również różnorodne – lampiony na świeczkę, wazoniki na kwiaty, pojemniki na przetwory i kto wie co jeszcze…

Materiały

Jak się domyślacie potrzebowałyśmy przede wszystkim słoików. Do tego pracowałyśmy z preparatem „efekt szronu”, który delikatnie zamglił nasze słoiki. Używałyśmy farby efekt szronu Viva Satin Glas w kolorach biały opaq, srebrny i złoty. Do tego przygotowałam obiecane wcześniej wyciski z Primer Paste Pentartu, które malowałyśmy farbami podczas warsztatu.

Praca ze szkłem

Uczestniczki dowiedziały się tym razem jak i z jakimi preparatami pracować na szkle. Każda otrzymała dodatkowo przygotowaną przeze mnie i wydrukowaną instrukcję. Choć projekt wydawał się pozornie prosty, to znowu pochłonął nas na prawie cztery godziny intensywnej pracy. Panie pracowały tak sumiennie, że aż spaliłyśmy suszarki >.<

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na moim Facebooku

Jaką wiedzę obejmowały warsztaty?

– rodzaje preparatów dedykowanych szklanym powierzchniom
– rodzaje mas i past samoutwardzalnych oraz ich zastosowanie do konkretnych foremek
– malowanie wycisków i malowanie precyzyjne
– technikę szronienia szkła
– złocenie pastami woskowymi

Kolorowy Ogród – ozdobne słoiki

„Kolorowy ogród – czyli warsztaty plastyczno-ekologiczne z elementami arteterapii” to cykl pięciu spotkań tematycznych, podczas których uczestnicy wykonują ozdobne przedmioty do swojego domu i ogrodu.

Po raz kolejny w naszych rękach zakwitły piękne kwiaty, a każdy z nich zupełnie inny i jedyny w swoim rodzaju. Na kolejnych warsztatach widzimy się w maju. Sprawdźcie kalendarz i widzimy się na konewkach i butelkach.

Projekt sfinansowany z budżetu zadania publicznego pn. „Program Społecznik na lata 2022-2024”. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *